Szülő-gyermek kapcsolat és a családállítás (1)
Egy fiatal anyuka a gyermeke ügyében keresett fel. A gyermek a korához illően középső csoportos óvodás, ám beszélni nem hajlandó, csak néhány szót mond, és még pelenkába intézi a dolgait.
Az anya már sok helyre hordta, hogy előremozdulást érjenek el a beszéd, illetve a szobatisztaság terén – nem sok sikerrel.
Amikor eljött hozzám családállításra, belehelyezkedtem a gyermek energetikai mezőjébe, és elmondtam az anyának, hogy miért viselkedik így a gyermeke. Átbeszéltük a félelmeket, gátakat, a megfelelő anyai viselkedést, ami segített a gyermeknek.
A gyermek létrehozta a saját kis világát, amelyben ő jól érezte magát, és senkit sem akart ide beengedni. El sem jutottak hozzá az anyai kérések, és mások elvárásai sem.
Amikor a gyermek és az anya théta healing frekvencián ebben a morfogenetikus mezőben elkezdtek beszélgetni egymással, az anya kérdéseket tett fel, a gyermek végre válaszolt.
Létrejött a kapcsolat, amelyben megbeszélhették, hogy miként tudná az anya segíteni gyermekét abban, hogy életkorának megfelelően kezdje intézni a dolgait.
Tanácsokat adtam a szülőnek, oldó mondatok hangzottak el, melynek során megkönnyebbült a gyermek és az anya is. Éreztem, ahogy a mezőben a gyermek hálás lesz, és elgondolkodik azon, hogy milyen is szobatisztának lenni, és elkezdeni beszélni.
Őszintén magam is meglepődtem és boldog voltam, mikor rögtön másnap az anya elmondta, hogy a gyermek elhagyta a pelenkát, és jelezte, hogy mostantól a vécére fog járni. A beszéde is napról napra alakul, és egyre többet kommunikál mutogatás helyett.
Szülő-gyermek kapcsolat és a családállítás (2)
Egy másik anya a felnőtt gyermeke furcsa viselkedése miatt fordult hozzám. Nem tudta mire vélni azt, hogy felnőtt gyermeke csak írásban hajlandó kommunikálni vele; személyesen, élőszóban nem, annak ellenére, hogy egy lakásban élnek.
Megnéztük a családi helyzetet, melyben feltárult egy bonyolult rendszer: kiderült, hogy a felnőtt gyermek életében az anya szerepében egy másik családtag állt, ezért nem látta a valódi anyját, és haragja miatt nem volt hajlandó beszélni vele.
Régi sérelmek is felszínre kerültek anya és gyermekek között, amit ebben a mezőben végre át tudtak beszélni, meg tudtak érteni és létrejöhetett a megbocsátás.
Ezután a gyermek végre látta saját édesanyját, megértette a múltban történt dolgok okait, az édesanyja bocsánatkérését elfogadta, és végre elkezdődhetett közöttük a kommunikáció.
A mező által vezérelve tanácsokat adtam az anyának, hogyan beszélgessen gyermekével, hogyan tudja segíteni őt felnőttkori problémáiban.
A következő héten a kliensem arról számolt be, hogy a gyermeke kevesebbet ír, helyette elkezdett vele beszélgetni, sőt kibékültek, és sokéves elfojtott érzéseket sikerült kiadniuk magukból. A gyermek egyéb területeken is hallgat az édesanyjára, ami szintén megkönnyíti az életüket.