Pucz Mónika

Pucz Mónika

1

Ha ezt a szót halljuk-olvassuk, máris kezd eluralkodni rajtunk valami nyomasztó… De mi lenne ha nem egy ijesztő betegségnek fognánk fel a dolgot? Félreértés ne essék! Nem bagatellizálom el a dolgokat! A diagnosztizált depresszió igen komoly dolog, komoly hozzáállást, kezelést, időnként gyógyszerszedést igényel. És soha, senki, semmilyen körülmények közt nem teheti meg, hogy úgy dönt, nem szedi ezeket, mert ő úgy gondolja, hogy már jól van! Az orvos az orvos, válasszunk jól, bízzunk meg benne, és az ő szava „szent”.
De mi lenne, ha picit megpróbálnánk mögé látni? Ha megérteni, nem elhessegetni akarnánk a gondolatát is?

2

Nemi-birtokzónás (területi) konfliktus hormonális patthelyzettel…
Hogy mit is jelent ez? Amikor egy birtokterületre vonatkoztatott helyzetben valaki a teljes alsóbbrendűség állapotában  hormonális patthelyzet) él meg, azt depresszió követi. Az érintett szerv az agy, saját magára vonatkoztatja a konfliktust. Depresszió más betegségeket is kísérheti: amikor valaki megbetegszik, azt általában enyhe depresszió kíséri/követi. A depresszió megélésbeli tünetei az önleértékelés és a bűntudat. Az a (beteg) ember, aki hormonális patthelyzettől és nemi-birtokzónás (területi) konfliktustól szenved, tartósan leértékelve, értéktelennek, és bűnösnek érzi magát. Ez az, amit a terapeuta keresni fog, ami alapján a feltárást vezeti. A depressziós, letargiába merült ember az életét általában beszűkült perspektívából látja, teljes valójának mindössze felét érzékeli. Nyomorultul érzi magát, bűntudata van, erősödnek félelmei.

3

Mi is az a hormonális patthelyzet?
Egy nagyon fontos biológiai reakció-jelenség. Talán már tudjátok, hogy nagyon szeretem az állatvilágból vett példákat, mert ott még tisztán látszik a zsigeri, ösztönös viselkedés, ami bennünk is dolgozik-csak már látensen, sokszor egyáltalán nem is vagyunk rá tudatosak, észre sem vesszük… Vegyük (ismét) a farkasokat! Ha a természetben két hím farkas találkozik egymással, ösztöneik konfrontációt eredményeznek: versengően , agresszíven lépnek fel, máris meg akarják mérni egymást- és saját magukat: ki hol áll a másikhoz képest? Céljuk a természetben elsősorban a túlélés, másodsorban a dominancia, a terület-és a nőstények birtoklása és a szaporodás, a faj fenntartása. Ösztönösen működnek. Mi következik ebből? Harcolniuk kell-ene… Egymásnak kéne ugrani, és megnézni, ki győz, ki a domináns. Igen ám , de! Mi a legeslegfontosabb az életben? Hát élni! életben maradni. A harcba mindketten sérülnének, veszélybe sodorhatják az életüket, akár egy egész falkáét. Ezért a természet működtet egy biológiai folyamatot a túlélés érdekében: a hormonális patthelyzetet (Gilbert Renaud). A két farkas méregetni fogja egymást, vicsorogni fognak, erőt fitogtatni, ezáltal felbecsülik egymás erejét, és amelyik a gyengébb(nek tűnő), aki valószínűleg elveszítené a küzdelmet, az beindítja a hormonális patthelyzet folyamatát! Miért hormonális? Mert a hímekre jellemző harcias viselkedés megszűnik, az agresszivitás lecsökken, egy olyan szintre, ami már-már a nőstény farkasokra jellemző, és blokkolva is marad ezen a szinten. Miért patthelyzet? Mert ez egy „hamis” egyensúlyi helyzet. Mint a sakkban a patt. Nincs támadás. Nincs harccal kivívott győztes. És ez a hamis egyensúlyi helyzet lehetővé teszi a gyengébbik farkas számára, hogy megmentse az életét, és biztosítsa a faj túlélését. A hormonális patthelyzet egy szexualitás-mentes állapotot hoz létre, melyben a reaktív magatartás enyhül, mintha semlegessé váltak volna. a patthelyzet a reakciók egyenletessé tételének rendszere, instabil egyensúly. Erre szoktam azt mondani, hogy : “életcélú elfojtás”!

4

Mi is az a nemi-birtokzónás (területi) konfliktus?
Biológiai működésünk szerint a túlélés két dologtól függ: élelemtől, és birtokterülettől. A terület mindenki számára nagyon fontos, nevezhetnénk akár tulajdonnak is. Ezzel kapcsolatban különböző érzelmekkel tudjuk megélni a különböző konfliktusainkat. Három fő árnyalata van ezeknek az érzelmi megéléseknek: veszteség, fenyegetettség, és kijelölés. Hiszen ami a miénk, azt féltjük, birtokolni akarjuk, nem akarjuk elveszíteni.
Amit fontos észben tartani! Ezeket a konfliktusokat elkerülni nemigen lehet, mindenkivel történnek „rossz dolgok ” életében. Néha elveszítünk valakit, néha a munkánk, máskor a pénzünk. Tanulunk és tapasztalunk, és ez néha fájdalmas. Mi történik ilyen helyzetekben? Először is lelki síkon megszenvedjük. Összeomlunk, gyászolunk, sajnáljuk a helyzetet, magunkat, stb. Mi történik a testben? Na ez az igazán érdekes! Mert itt két verzió lehetséges! Először is szögezzük le, hogy minden elváltozásnak, betegségnek lelki okaik vannak. A konfliktus aktív, illetve megoldás utáni szakaszában is másképp reagál a szervezet (lásd biologika , recall healing, betegségek lelki okai, sokat beszéltünk/írtam már erről). Az igazi kérdés az, hogy hormonális patthelyzet állapotában ér-e minket ez a konfliktus! Hogy miért? Mert ha abban ér, az megóv minket! Emlékeztek? Túlélés. Ennek kulcsa a hormonális patthelyzet! Tehát megvéd, hogy ne haljunk bele! Na jó, ez talán picit túlzás, mindenesetre megóv a súlyos reakciótól/ betegségtől! Hiszen „helyette” depressziósok leszünk… Ez esetben- és most tessék figyelni!
A DEPRESSZIÓ A TÚLÉLÉS ESZKÖZE!

5

Nézzünk néhány példát a különböző nemi-birtokzónás konfliktusokra.
  1. Veszteséggel kapcsolatos konfliktusok
Erőszak hatására történő, önálló konfliktus.
Az egyén birtokvesztéssel összefüggő konfliktust programoz ➡️ fizikális szinten elkezdődik a szívkoszorúerek belső érfalának fekélyesedése, ami szívinfarktust (miokardiális infarktus, szívleállás) eredményezhet.
DE! Ha az egyén elég „szerencsés”, és a hormonális patthelyzet állapotában van , ez csökkenti a reaktív reakciót, csökkenti a birtokvesztési konfliktus intenzitását, és hatását, valamint az erre adott „harcias” válaszreakciót, így az illető depresszióssá válik, és a folyamat nem töltődik le fizikális szinten, így nem kerül veszélybe az élete. A DEPRESSZIÓT ITT TÚLÉLÉSI MEGOLDÁSNAK LEHET TEKINTENI!
 
Nézzünk erre egy példát!
Egy férfi hazamegy, és rajtakapja a feleségét egy másik férfival. Az ő feleségét, az ő házában. Hatalmas birtokveszteség éri. Ez alapból harcias reakciót, dominancia-küzdelmet, és a birtokért való harcot indukálja a két fél között. Kivéve, ha a férj úgy tekint a szeretőre, mint aki felette áll! Több pénze van, magasabb rangja, híres, stb. Ha bármilyen szempontból is ez a másik férfi „felette áll”, akkor ezen a ponton lehetetlen számára a küzdelem, és akut módon szenvedi el a birtokveszteségi konfliktust. Mivel az alacsonyabb-rendűség állapotában van, létrejön a hormonális patthelyzet, ennek hatására a birtokvesztéssel kapcsolatban depressziós lesz.

6

Nézzük a nemi-birtokzónás konfliktusok további típusait!
2. Birtokféltés- vagy valakinek a birtokához tartozó fenyegetettségi konfliktus
Erre a tüdő, azon belül a hörgők reagálnak. Enyhe konfliktus esetén vagy influenzás lesz az egyén, vagy ha nincs jelen influenzavírus, annak hiányában hörgőgyulladása lesz. Ha komolyabb a konfliktus, akkor a betegség jelentősebb lesz, akár a légutak kissejtes gyulladásos elváltozása (bronchitis), tüdőgyulladás vagy asztma. Amennyiben nagyon komoly a birtokféltés-konfliktus, amit elszenvedett, hörgőrák alakul ki. A hörgőket érintő biológiai konfliktusok biológiai jelentése a következő: Fontos, hogy a területemen, amin másokkal osztozok, mindig képes legyek lélegezni., hogy a számomra létfontosságú terület mindig elérhető legyen. Ha valaki túlságosan nagy befolyással van a birtokterületemre, bitorolja azt, akkor fuldoklok.
A hörgőt gyakran érintő konfliktusok :
  • vitákkal kapcsolatos konfliktusok
  • konfliktusok arra vonatkozóan, hogy „mit mondanak majd erről az emberek”
Amennyiben az adott személy ezzel egyidőben a hormonális patthelyzet állapotában van, a hörgő konfliktusának erőssége enyhül, és a birtokterületet érintő fenyegetettséggel összefüggésben depressziót fog tapasztalni.
Facebook

Hasonló cikkek

Sikertelen foglalás lemondás 

Kedves Vendégünk!   Az Ön lemondása sikertelen, 24 órával az időpontja előtt lehetséges lemondania a foglalását!   Megértésüket köszönjük!